KOMUNIKATY

10.12.2017. – 2 Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne dla dorosłych na Mszach Świętych o godz. 10:00 i 18:00, dla dzieci z rodzicami o godz. 6:30 na roratach i 16:30, dla młodzieży i młodych małżeństw oraz wszystkich późno powracających z pracy o godz. 20:00. Spowiedź w czasie rekolekcji od godz. 9:30 do 11:00 i od 16:00 do 20:30. Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. Prosimy rodziców o danie dobrego przykładu swoim dzieciom przez osobisty udział w rekolekcjach oraz umożliwienie i dopilnowanie uczestnictwa dzieci. W naukach dla młodzieży o godz. 20.00, uczestniczy także będzie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Program Rekolekcji Adwentowych jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii. Podczas rekolekcji kancelaria nie będzie czynna. Rekolekcje prowadzi Ojciec Łukasz Baran ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. W ostatnim dniu rekolekcji, w środę, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność ewangelizacyjną Zgromadzenia Ojców Redemptorystów.

Przypominamy, że w Adwencie odprawiane są w dni powszednie Roraty o brzasku dnia,  to znaczy, o godz. 6:30.  Zapraszamy na Roraty z lampionami. Dzieci uczestniczące w Roratach, otrzymują kolorowe puzzle, a w Wigilię pamiątki uczestnictwa. Losują także na jeden dzień figurkę Matki Bożej do swego domu, aby z całą rodziną zgromadzić się na wspólnej modlitwie.

Program wizyty duszpasterskiej po rekolekcjach:

Piątek 15. 12.bloki: Bairda 28, Bairda 30, Teligi 1a.

Sobota 16. 12. – bloki: Bairda 36, Teligi 5. Początek wizyty duszpasterskiej od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, w sobotę o godz. 12.00. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie kapłanów w ubiegłym tygodniu i za ofiary na kościół.

Planowana wizyta w przyszły poniedziałek 18. 12. – bloki: Teligi 10a,   Teligi  12,  Teligi 20.

Ośrodek Pomocy Parafialnej „Caritas” przygotowuje paczki świąteczne dla osób i rodzin najbiedniejszych w naszej parafii oraz bony żywnościowe przez cały rok. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do współpracy. Dary Żywnościowe składamy do kosza przy obrazie św. Faustyny, a ofiary pieniężne do puszki pod chórem z napisem „ Ofiara dla biednych”. W przyszłą niedzielę (17.12.) na Mszy św.  o godz. 11:30, w procesji z darami, dzieci złożą swój dar żywnościowy dla potrzebujących pomocy. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św., odbędzie się zbiórka do puszek na zakup wędlin, makaronu, mąki, kaszy, ryżu, cukru, masła, herbaty, itp. produktów.

Dziś przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do pomocy Kościołowi na Wschodzie wyjechało 250 kapłanów diecezjalnych, 320 kapłanów zakonnych, 360 sióstr zakonnych, 23 braci zakonnych z Polski oraz osoby świeckie. To oni są wśród mieszkających na Wschodzie świadkami Miłości, niosąc nadzieję Zbawienia w Chrystusie, ale i pomoc najbardziej potrzebującym. Pomoc ta obejmuje wszystkie kraje byłego Związku Radzieckiego. Dziś, po Mszach św. w całej Polsce, odbywa się zbiórka do puszek, organizowana przez Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie.

Msza św. dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w niedzielę (17.12.) o godz. 16:00. Wcześniej o godz. 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na próbę scholi do sali katechetycznej. Oboje rodzice zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. połączonej z katechezą.

Z posługą spowiedzi i Komunią św. udamy się do chorych w sobotę 23 grudnia od godz. 9:00 do 13:00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii po Mszy św.

Przy wyjściu z kościoła, ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Natomiast młodzież z Ruchu Światło Życie, w przyszłą niedzielę, świąteczne pierniki, które sami przygotowują. Pozyskane środki będą przeznaczone na fundusz ministrancki i wyjazd rekolekcyjno – formacyjny młodzieży.

Poświęcone opłatki wigilijne roznosi osobiście organista naszej parafii – pan Janusz Mroczka.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy stoliku z prasą możemy nabyć świece wigilijne Caritas – Dzieło Pomocy Dzieciom.