KOMUNIKATY

18.02.2018 – 1 Niedziela Wielkiego Postu.

Wielki Post, który rozpoczęliśmy w Środę Popielcową – to czas rozważania Męki Pana Jezusa, przez którą dokonało się nasze odkupienie. Przy wejściu do kościoła, pod chórem, jest położony krzyż do adoracji – znak naszego zbawienia. Wchodząc do kościoła żegnamy się wodą święconą na pamiątkę naszego chrztu i oddajemy cześć krzyżowi przez ucałowanie, ukłon lub przyklęknięcie. W czasie Wielkiego Postu, Kościół zachęca nas do modlitwy, postu i jałmużny. Niech nasze dusze ubogacają się rozmodleniem, rozważaniem Męki Pańskiej i pełnieniem uczynków miłosierdzia wobec ludzi biednych, samotnych, chorych i potrzebujących pomocy. Pod chórem tradycyjnie składamy ofiary do puszek dla biednych na bony żywnościowe oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza.

W okresie Wielkiego Postu odprawiane są następujące nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją w niedzielę o godz. 17: 00. Dziś pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy bielanki, ministrantów i wszystkich wiernych.

Droga Krzyżowa w piątki:

z udziałem dzieci, o godz. 16:30

z udziałem dorosłych, o godz. 17:15

Adoracja Krzyża z udziałem młodzieży i dorosłych o godz. 19:00

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży starszej i dorosłych rozpoczną się w naszym kościele w niedzielę, 11 marca, na Mszach świętych.

W tym tygodniu, od wtorku do czwartku, nie będzie w parafii p. Organisty, ponieważ wyjeżdża na rekolekcje wielkopostne dla organistów.

Konferencja Episkopatu Polski utworzyła Krajowy Fundusz Misyjny- „Ad Gentes” na pomoc polskim misjonarzom. W 97 krajach świata pracuje 2015 polskich misjonarzy. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc, zwłaszcza na dożywianie najuboższych, budowę i utrzymanie sierocińców oraz ochronek dla dzieci, budowę studni, zakup pomp wodnych i cystern na wodę.

Zebranie nauczycieli religii w czwartek (23.02.) o godz. 19 w domu parafialnym