18.06.2017.  – 11 Niedziela Zwykła.

Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie ołtarzy na trasie procesji Bożego Ciała Rodzinom państwa Sadowskich oraz Rodzinom pomagającym przy pozostałych ołtarzach, Wspólnotom Różańcowym, Neokatechumenatowi, Odnowie w Duchu Świętym, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Małżeństwom Domowego Kościoła oraz Zespołowi Dekoracyjnemu Kościoła, bielankom i ich opiekunce oraz paniom przygotowującym kwiaty do sypania, ministrantom, lektorom, asyście liturgicznej i innym wspólnotom przygotowującym procesję. Wyrazy uznania i podziękowania składamy Powiatowej Komendzie Policji w Grodzisku Mazowieckim za zabezpieczenie trasy procesji.

W oktawie Bożego Ciała, nabożeństwa czerwcowe połączone są z procesją eucharystyczną o godz. 17:30. Zapraszamy: bielanki, ministrantów i wszystkich wiernych. W ostatnim dniu oktawy, w czwartek, po zakończeniu procesji, poświęcenie wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17:30. W tym dniu z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

W środę, 21 czerwca, na Mszy św. o godz. 18:00, kończymy rok szkolny dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży z gimnazjum. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę od godz. 17:30. Na Mszę św. zapraszamy także nauczycieli, rodziców i wychowawców.

W Dzień Ojca, w piątek, 23 czerwca, o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. w intencjach zbiorowych naszych Ojców. Będziemy dziękować Bogu za ich powołanie, męstwo, odpowiedzialność za rodzinę, wychowanie dzieci. Będziemy też prosić by odkrywanie ojcostwa przynosiło im wielką satysfakcję i radość, i aby byli w swoim powołaniu odbiciem ojcostwa samego Boga wobec dzieci.

Również w Uroczystość Św. Jana Chrzciciela w sobotę, 24 czerwca, o godz. 18:00, odprawimy Mszę św. w intencjach zbiorowych za solenizantów żyjących i zmarłych. Intencje przyjmujemy w kancelarii.

IV Grodziski Marsz dla Życia i Rodziny, pod hasłem „Czas na Rodzinę”, wyruszy sprzed Kościoła Św. Anny, 25 czerwca o godz. 11.45. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: Grodzisk Mazowiecki – Marsz.org

W okresie wakacji kancelaria parafii będzie czynna w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz. 16:30 do 17:30.