KOŁA RÓŻAŃCOWE

 Spotkania kół różańcowych odbywają się w drugi poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o  godz. 18:00, sala św. Józefa – opiekun ks. Proboszcz.

I KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA (M. B. Różańcowej)

II KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA (M. B. Fatimskiej)

III KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA RODZICÓW (Św. Jana Pawła II)

IV KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA RODZICÓW (Św. Rity)

V KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA RODZICÓW (Św. Faustyny)

VI KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA RODZICÓW (Św. Antoniego)

VII  KOŁO MĘŻCZYZN RÓŻAŃCA RODZICÓW (św. Maksymiliana)

W naszej parafii, oprócz dwóch kół ogólnych, istnieje pięć kół różańcowych rodziców, w tym jedno koło różańcowe mężczyzn których członkowie modlą się za swoje dzieci.

Modlitwa jest oparta na formule Żywego Różańca, gdzie powstają grupy (róże – wg tradycyjnego nazewnictwa) składające się z 20 osób, z których każda odmawia dziesiątek różańca w intencji swoich dzieci oraz wszystkich dzieci rodziców będących uczestnikami z róży a także w intencji dzieci chrzestnych. Panowie dodatkowo modlą się za swoje żony.

Tworzymy taką wspólnotę w naszej parafii, która podejmuje modlitwę, aby uzyskać Bożą pomoc dla naszych dzieci, gdyż i w naszych rodzinach nie brakuje problemów, z którymi borykamy się w codziennym życiu. Nie tylko zagrożenia takie jak alkohol, papierosy, kradzieże, zawiść, rozboje, narkotyki, powszechnie dostępna magia i okultyzm, sekty, destrukcja z Internetu czy pornografia są problemem – czasami wszystko wygląda dobrze, dziecko się dobrze uczy, lub ma dobrą pracę a jednak czujemy, że nie wszystko jest poukładane w jego życiu. Z powodu naszych błędów, braku wiedzy, zaniedbań, grzechów nasze własne dzieci mogą doświadczać zła w różnej postaci. Dlatego też wspomagamy je naszą codzienną modlitwą, którą jest różaniec tworząc grupę 20 osób, z których każda  odmawia w intencji swoich i wszystkich dzieci codziennie jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych.

Grupa stanowi pewnego rodzaju małą wspólnotę modlitwy, w której poszczególne intencje stają się wspólne. W ten sposób codziennie za każde z dzieci objętych tą modlitwa odmówiony jest cały różaniec.

Wiele takich grup już powstało w naszym kraju i świadectwa osób modlących w takich grupach potwierdzają, że Bóg udziela wiele łask dzieciom, których rodzice modlą się w taki sposób. Nie bójmy się modlitwy różańcowej a szczególnie wtedy, gdy dotyczy ona naszych dzieci.

Link do strony internetowej kół różańcowych rodziców: http://www.rozaniecrodzicow.pl/