KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

16.06.- Niedziela Trójcy Świętej.

W środę 19.06. na mszy św. o g. 18. będziemy dziękować Bogu za tegoroczny rok szkolny. Zapraszamy nauczycieli, katechetów, uczniów i ich rodziców.

19.06. odbędzie się w Parku Skarbków Koncert Uwielbienia „Grodzisk Dla Jezusa”. Początek uroczystości o godzinie 18:30. Udział zapowiedział kard. Kazimierz Nycz.

W czwartek, 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Po Mszy św. o godz. 11:30, wyruszy z kościoła uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Jest to dzień publicznego wyznania wiary. Prosimy rodziny i wspólnoty o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki  do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała. Próba dla nich odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 przy kościele. Rodziny mieszkające przy trasie procesji prosimy o dekoracje okien i balkonów. Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego kontynuować będziemy w następnych dniach oktawy Bożego Ciała. Wówczas procesja odbywać się będzie w kościele o godz. 17:30. w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.

W przyszłą niedzielę Dzień Ojca, o godz. 13:00 odprawimy Mszę św. w intencjach zbiorowych naszych Ojców. Będziemy dziękować Bogu za ich powołanie, męstwo, odpowiedzialność za rodzinę, wychowanie dzieci. Będziemy też prosić by odkrywanie ojcostwa przynosiło im wielką satysfakcję i radość i aby byli w swoim powołaniu odbiciem ojcostwa samego Boga wobec swoich dzieci.

W Uroczystość Św. Jana Chrzciciela 24 .06.( poniedziałek), o g.18:00, odprawimy Mszę św. w intencjach zbiorowych za solenizantów żyjących i zmarłych. Intencje przyjmujemy w kancelarii.

W czerwcu zapraszamy codziennie na 17:30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.