KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

09.09.2018. – 23 Niedziela Zwykła.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Zapraszamy rodziców i wychowawców na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 i adorację oraz na Mszę św. o godz. 18:00. Będziemy rozważać Słowo Boże i modlić się w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Pod kierunkiem księdza, udajemy się pielgrzymką autokarową do Częstochowy, w sobotę 15 września, na Święto Matki Bożej Bolesnej. Wyjazd o godz. 6:00 – powrót około godz. 18:00. W kancelarii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę oraz intencje zbiorowe na Mszę św., która będzie odprawiona w Sanktuarium podczas naszej pielgrzymki.

Msza św. dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w niedzielę 16 września o godz. 16:00. Oboje rodzice zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. połączonej z katechezą. http://parafia-mb.csd.pl/pierwsza-komunia/

Błogosławieństwo tornistrów z książkami i przyborami szkolnymi dla dzieci z klas 0, I, II, i następnych odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30. Natomiast dla dzieci z klas III o godz. 16:00.

Dla dzieci uczestniczących w niedzielnych Mszach św. zakupiliśmy gazetkę „Ziarno”. Otrzymywać ją będą dzieci, bezpośrednio po Mszy św., o godz. 11:30, przy ołtarzu, natomiast dzieci uczestniczące w pozostałych Mszach św. odbierać będą „Ziarno” przy stoliku z prasą. Z „Ziarnem” odbywa się także konkurs po Mszy św. o 11:30.

Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (16.09.), po Mszy św. o godz. 18, w kościele. Obecność rodziców obowiązkowa.

W intencji małżeństw, obchodzących kolejną rocznicę ślubu lub jubileusz, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, 30 września, o godz. 13:00. Na Mszę św. zapraszamy małżonków razem ze swoimi dziećmi. Będzie to święto rocznicowe powstania naszych rodzin. Zachęcamy do uroczystego przeżywania tych rocznic w każdej rodzinie. W kancelarii przyjmujemy intencje zbiorowe na Mszę św w intencji małżeństw i rodzin.

Dziękujemy nowożeńcom: Kindze Wojaczek i Pawłowi Glowackiemu za kwiaty do kościoła i zespołowi dekoracyjnemu z wykonanie bukietów kwiatowych.

Zebranie wszystkich wspólnot Różańcowych w poniedziałek (10.09.) po Mszy św. wieczornej w sali św. Józefa.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie proponuje dwa rodzaje zajęć, które są odpowiedzią na wezwanie papieża. Jednoroczne Studium Animacji Małżeńskiej, oparte głównie na warsztatach, przeznaczone jest dla par małżeńskich, które pragną pogłębić tajemnice relacji rodzinnej, a w przyszłości pomagać innym osobom w pokonywaniu kryzysów małżeńskich. Druga propozycja to Dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny, które przygotowuje do pomocy w kursach przedmałżeńskich i w poradniach rodzinnych. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza ponadto na studia magisterskie i podyplomowe dla katechetów, studia teologiczne, e-learningowe, na Akademię Dziennikarstwa oraz dwuletni kurs Teologii dla zabieganych. Warto studiować, aby Bóg jeszcze mocniej stał się obecny w naszym życiu, a poprzez naszą wiedzę i wiarę działał w trudnym świecie. Dokładne programy i terminy spotkań znajdują się na stronie uczelni: pwtw.pl w odpowiednich zakładkach.