KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

4.06. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Już po raz XVI w 1-szą niedzielę czerwca obchodzone jest Święto Dziękczynienia, na które zaprasza kard. Kazimierz Nycz , który obchodzi 35 rocznicę konsekracji. W tym roku, do Świątyni Opatrzności w Wilanowie zostaną wprowadzone relikwie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika z Dachau, Patrona Harcerstwa Polskiego Ofiarami do puszek wspieramy ukończenie budowy tej świątyni.

2. Dziś upływa termin przyjęcia Komunii wielkanocnej.

3. Zapraszamy do stoiska przed kościołem, na kiermasz książek, dewocjonaliów, gier planszowych przygotowany przez księgarnię na Miodowej

4. Dziś o g.17 modlitwa za zmarłych poleconych w rocznych wypominkach, o g. 17:30 nabożeństwo czerwcowe a g.18 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

5. W środę – 7 .06.- odbędzie się VI edycja koncertu uwielbienia Grodzisk dla Jezusa. Organizatorzy zapraszają na g. 19 do Parku Skarbków.

6. W czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Po Mszy św. o godz. 11:30, wyruszy z kościoła uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Przejdzie ulicami: Orzeszkowej, Kopernika, Szkolną, Armii Krajowej. Jest to dzień publicznego wyznania wiary. Prosimy rodziny i wspólnoty o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki  do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała. Rodziny mieszkające przy trasie procesji prosimy o dekoracje okien i balkonów. Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego kontynuować będziemy w następnych dniach oktawy Bożego Ciała. Wówczas procesja odbywać się będzie w kościele o godz. 17:30. w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.

7. Dzieci I Komunijne zebrały na rzecz misji 3070 zł. Dziękujemy im również za dar ołtarza staropolskim „ Bóg zapłać!”.

8. W sobotę – 10.06.- zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów o g.10 a kandydatów na ministrantów o g. 11.

9. Ks. Sebastian przyjmuje zapisy do udziału w XXVI Parafiadzie Archidiecezji Warszawskiej. To zawody sportowe dzieci i młodzieży. Odbędą się 17.06. na stadionie w Pruszkowie.

10. Kancelaria czynna w tym tygodniu w poniedziałek i środę od g 16:30 do 17:30.