KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

29.03. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Od dnia 25 marcana Mszy Świętej może być maksymalnie 5 osób ( nie licząc celebransa) . W związku z tym do udziału we Mszy Świętej w kościele zapraszamy rodzinę, która zamówiła intencję mszalną. (Dotyczy to również pogrzebów czy chrztów.) Jeśli drzwi kościoła będą zamknięte, oznacza to iż we mszy św. uczestniczy już 5 osób!

Osoby chore, starsze, dzieci i młodzież prosimy o pozostanie w domach Kard. Nycz przedłużył dyspensę od udziału w niedzielnej mszy św. do czasu odwołania stanu epidemii.

Kościół jest otwierany 10 minut przed mszą św. Kruchta jest otwarta od 7.30 – 17.50 (na czas mszy św. jest zamykana)

Od 30 marca msze św. są sprawowane o g. 7, 12, 15 ( po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego) i 18.

Spowiedź: na mszach św. w bocznej kaplicy. Od 3 kwietnia do 8 możliwość spowiedzi w g.15 – 18 (wejście do kaplicy na spowiedź również z zewnątrz, czekamy przed wejściem zachowując odpowiednie odstępy) Przypominamy, że 2 przykazanie kościelne brzmi: „ Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.”

Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Decyzją Episkopatu Polski z 1985 r. czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Św.( w tym roku do 7 czerwca). Spowiednika szukamy tylko w przypadku grzechu ciężkiego.

Przy wejściu do kościoła znajduje się płyn dezynfekujący oraz jednorazowe ręczniczki.

W sytuacji zagrożenia życia udamy się z Komunią św. do domów naszych Parafian.

Transmisja mszy św. z naszego kościoła w niedzielę o g.10 i 18, od poniedziałku do soboty o g. 18, na profilu faecbookowym https://www.facebook.com/parafiaMilosierdziaBozegoGrodziskMaz

W Niedziele Palmową nie ma święcenia palm. TRIDUUM PASCHALNE bez udziału wiernych !!!- będzie transmisja z naszego kościoła.

Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Przed śniadaniem wielkanocnym odmawiamy modlitwę w gronie rodzinnym, podobnie jak czyniliśmy to na wieczerzy wigilijnej.

Do kancelarii przychodzimy osobiście tylko w najważniejszych sprawach np. pogrzebu, w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17-17.30.

Caritas Polska uruchomiła dwie akcje: # PomocDlaSeniora i # WdzięczniMedykom. Można wysłać SMS na nr 72052 o treści SENIOR lub MEDYK lub dokonać przelewu. Szczegóły na stronie caritas.pl

Gdyby ktoś z parafian zechciał wspomóc w zaistniałej sytuacji funkcjonowanie Parafii to można to uczynić składając ofiarę przelewem na konto parafialne: 25 2030 0045 1110 0000 0004 1850. tytuł wpłaty:” dar na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać.

Kapłańską modlitwą ogarniamy wszystkich Parafian i o tę modlitwę w naszych intencjach również prosimy.

W czasie obowiązującego w naszej Ojczyźnie, od 20 marca, stanu epidemii, zachodzi konieczność zmian w życiu Parafii.

1. Zgromadzenia liturgiczne mogą liczyć max. 5 osób.
  2. Osoby korzystające z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św., zachęcamy, aby trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie w łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
  3. Zostają czasowo odwołane wszystkie nabożeństwa (Droga krzyżowa, Gorzkie Żale)
  4. Znak pokoju przekazujemy przez skinienie głową
  5. Zachęcamy w zaistniałej sytuacji do przyjmowania Komunii św. na rękę. Pamiętajmy o zachowaniu odległości ok. 1,5 m.

POMOC HARCERZY:

Drodzy sąsiedzi!

Jeśli nie chcecie wychodzić z domu a potrzebujecie pomocy, to zadzwońcie pod numer

796-577-887

Harcerze i harcerki z II Szczepu ZHP

Hufca Grodzisk Mazowiecki

chętnie zrobią dla Was zakupy, pójdą do apteki, czy wyprowadzą psa.

W przypadku osób objętych kwarantanną prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu:

720-909-217

CZUWAJ !