PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA w 2021r.

Z racji na zawieszenie spotkań w parafiach, przygotowujących dzieci do I Komunii Świętej, prosimy rodziców o troskę w wymiarze katechizacji swoich dzieci w domu, poprzez wspólną modlitwę w rodzinie oraz wyjaśnianie prawd wiary – stanowi to uzupełnienie katechezy szkolnej, która obecnie prowadzona jest w sposób zdalny.

SZKOŁY PODSTAWOWE NA TERENIE PARAFII:

Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 23

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Tosi i Franka

Terminy:

I Komunia św. z powodu trwających obostrzeń sanitarnych będzie w małych grupach ( ok. 10 dzieci). Uroczystości będą w sobotę:

29 maja: g. 10.00 kl. 3A, g. 12.00 kl. 3C

5 czerwca: g. 10.00 kl. 3B, g. 12.00 kl. 3B (kl. 3B na dwie tury)

12 czerwca: g. 10.00 kl. 3D, g. 12.00 kl. 3E

19 czerwca: g. 10.00 kl. 3F, g. 12.00 kl. 3 SP nr 23 i dzieci z pozostałych szkół

Podział klasy 3B (numery dzieci w dzienniku)

g. 10.00: 1, 3, 5, 7, 13, 17, 18, 20, 25

g. 12.00: 2, 6, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 22

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA w 2021r.

Komunikaty dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Świętej i ich rodziców, w roku szkolnym 2020/2021

SZKOŁY PODSTAWOWE NA TERENIE PARAFII:

Nauczyciele religii klas trzecich:

Szkoła Podstawowa Nr 2 – p. Jolanta Surała, p. Katarzyna Orszulak, p. Teresa Falkowska.

Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 23 – p. Teresa Falkowska.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Tosi i Franka

W roku przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.:

Rodzice z dzieckiem, w każdą niedzielę i święto nakazane  uczestniczą we Mszy św.,

–  pomagają dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu

systematycznie biorą udział w spotkaniach, sprawdzianach,  przygotowaniach do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej

–  w miarę możliwości uczestniczą z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj),

–  wspierają dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia

–  pogłębiają swoją wiarę i powołanie rodzicielskie, przez  czytanie lub odsłuchanie artykułów i konferencji:  Akademia Dla Rodziców – dr med. Iwona Niedbalska http://lokomotywa.edu.pl/akademia-dla-rodzicow-posluchaj-zastosuj/ ,  mp3 Jacka Pulikowskiego dla małżonków i rodziców www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/  lub wtorkowych audycji  dla małżonków i rodziców w Radiu Maryja o godz. 21.30 http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycje_dla_malzonkow_i_rodzicow/

W ten sposób wypełniają zadanie podjęte na chrzcie św. Osobisty przykład rodziców jest wyrazem największej miłości wobec dzieci. Jest to dla nich czas przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. połączonego z przyjęciem Komunii Świętej.

Msze Święte z udziałem dzieci są odprawiane w naszym kościele o godz. 11:30.

Natomiast w każdą trzecią niedzielę miesiąca (z wyjątkiem ferii zimowych) od września do marca, Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, połączona z katechezą, będzie odprawiana o godz. 16:00. ZAWIESZONE do odwołania

Spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Świętej (ze względu na pandemię bez udziału dzieci) w kancelarii parafii ul. Orzeszkowej 10.

I tura

Klasa 3 A w sobotę, 21.11.20r. godz.   9:00

Klasa 3 B w sobotę 21.11.20r. godz. 11:00

Klasa 3 C oraz dzieci klas 3 mieszkające na terenie parafii a uczęszczające do innych szkół w  sobotę 21.11.20r. godz. 13:00

II tura

Klasa 3 D w sobotę, 28.11.20r. godz.   9:00

Klasa 3 E w sobotę 28.11.20r. godz. 11:00

Klasa 3 F oraz dzieci klas 3 mieszkające na terenie parafii a uczęszczające do innych szkół w  sobotę 28.11.20r. Godz. 13:00

Rodzice przynoszą podręcznik i zeszyt od religii, świadectwa chrztu (dotyczy dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią) oraz zezwolenie od swego ks. proboszcza jeśli pragną przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii (dotyczy dzieci zamieszkałych poza terenem naszej parafii). Jeśli rodzice któregoś z dzieci nie będą mogli przyjść w wyznaczonym terminie, proszeni są jak najszybciej zgłosić się do ks. Krystiana z wyżej wymienionymi rzeczami.

Teren parafii w zakładce  http://parafia-mb.csd.pl/terytorium-parafii/

Terminy sprawdzianu wiosennego przed I  Spowiedzią i Komunią Św. oraz szczegółowy plan przygotowania bezpośredniego, zostaną podane później.

Rachunek sumienia dla dzieci http://adonai.pl/sakramenty/spowiedz/?id=11

STROJE   KOMUNIJNE. Jednolite stroje liturgiczne dla wszystkich dzieci  z firmy Impressja  www.impressja.com.pl  Oferta: dla dziewcząt sukienki wzór SP-50C, dla chłopców komże wzór KP-30. Uwaga: Parafia nie pośredniczy w zamawianiu, czy zakupie strojów komunijnych (ewentualnie po wcześniejszym umówieniu udostępniamy salkę na przymiarkę i odbiór). Czynią to rodzice osobiście lub organizując się ze sobą.