PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Szanowni Państwo!

Klasa III jest wyjątkowym czasem dla dzieci i ich rodziców. W tym roku szkolnym Wasze dzieci przyjmą po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa, a wcześniej spotkają się z Nim w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Do tak doniosłego wydarzenia niezbędne jest dobre przygotowanie, aby przeżyć ten szczególny dzień w pełni świadomie. Zwracamy się zatem do Państwa – pierwszych katechetów dzieci, z serdeczną prośbą o współpracę i przekazujemy najważniejsze wstępne informacje.

Informacje dotyczące przygotowania do Komunii w ramach lekcji religii (dla wszystkich dzieci)

W ramach całorocznego przygotowania do uroczystości I Komunii świętej dzieci będą zaliczały modlitwy. Kartę z modlitwami do zaliczenia otrzymają od katechety na lekcji religii i będą miały wklejoną na końcu zeszytu.

Sposób zaliczania będzie następujący: najpierw dzieci odpowiadają ze znajomości dowolnej modlitwy przed rodzicem. Gdy dorosły uzna, że stopień znajomości jest wystarczający stawia podpis przy odpowiedniej modlitwie w rubryce „podpis rodzica”. Następnie dziecko na lekcji zgłasza katechecie chęć odpowiedzi z przygotowanej modlitwy. Katecheta odpytuje i stawia swój podpis w rubryce „podpis katechety”, co jest jednoznaczne z zaliczeniem modlitwy. W analogiczny sposób uczeń zalicza wszystkie wyznaczone modlitwy.

Dodatkowe informacje dotyczące dzieci, które przystępują do Komunii w parafii Miłosierdzia Bożego (pozostałe parafie mają swój program przygotowań)

Dzieci wraz z rodzicami zaproszeni są do uczestnictwa we mszy świętej o godzinie 11.30 w każdą niedzielę. Począwszy od października w II niedzielę miesiąca po mszy świętej o godzinie 11.30 odbywać będzie się spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców.

Zaplanowane terminy spotkań to: 8 X, 12 XI, 10 XII, I nie ma, 11 II, 10 III, 14 IV

Na religii dzieci otrzymają także „Kartę zgłoszeniową dziecka do I Komunii św.” Bardzo prosimy Państwa o jej wypełnienie i zwrot do katechety lub bezpośrednio do ks. Mariusza

Odpowiedzialny za sprawy komunijne z ramienia parafii jest ks. Mariusz Miodek

TERMINY UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ W PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO:

12 V – KLASY III A, B, C godz. 10.00 oraz dzieci z innych parafii

19 V – KLASY III D, E, F godz. 10.00 oraz III klasa Szkoła Społeczna

WAŻNE!!!

Jeśli dziecko przystępuje do I Komunii świętej w innej parafii to prosimy o informację.

Jeśli Państwa dziecko ochrzczone było w innej parafii to potrzebne będzie dostarczenie aktu chrztu (do ks. Mariusza)

Jeśli Państwo mieszkają na terenie innej parafii, a chcą by dziecko przystąpiło do I Komunii św. w parafii Miłosierdzia Bożego to potrzebna jest zgoda od

Proboszcza z parafii zamieszkania (przekazujemy ks. Mariuszowi)

Wszystkie następne informacje będą przekazywane na bieżąco.

Z góry dziękujemy za współpracę.

Pozdrawiamy. Szczęść Boże.

Katecheci

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ: 4 Niedziela Maja

K

Informacje dla rodziców dzieci, które przystępują do I Komunii św. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Maz.

W roku przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.:

Rodzice z dzieckiem, w każdą niedzielę i święto nakazane  uczestniczą we Mszy św.,

–  pomagają dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu,

systematycznie biorą udział w spotkaniach, sprawdzianach,  przygotowaniach do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej,

–  w miarę możliwości uczestniczą z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj),

–  wspierają dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia,

–  pogłębiają swoją wiarę i powołanie rodzicielskie, przez  czytanie lub odsłuchanie artykułów i konferencji:  Akademia Dla Rodziców – dr med. Iwona Niedbalska http://lokomotywa.edu.pl/akademia-dla-rodzicow-posluchaj-zastosuj/,  mp3 Jacka Pulikowskiego dla małżonków i rodziców www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/  lub wtorkowych audycji  dla małżonków i rodziców w Radiu Maryja o godz. 21.30 http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycje_dla_malzonkow_i_rodzicow/

W ten sposób wypełniają zadanie podjęte na chrzcie św. Osobisty przykład rodziców jest wyrazem największej miłości wobec dzieci. Jest to dla nich czas przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. połączonego z przyjęciem Komunii Świętej.

Msze Święte z udziałem dzieci są odprawiane w naszym kościele o godz. 11:30.

Teren parafii w zakładce

Rachunek sumienia dla dzieci

STROJE   KOMUNIJNE

Jednolite stroje liturgiczne dla wszystkich dzieci  z firmy Impresja  www.impressja.com.pl  Oferta: dla dziewcząt sukienki wzór SP-50C, dla chłopców komże wzór KP-30. Uwaga: Parafia nie pośredniczy w zamawianiu, czy zakupie strojów komunijnych (ewentualnie po wcześniejszym umówieniu udostępniamy salkę na przymiarkę i odbiór). Czynią to rodzice osobiście lub organizując się ze sobą.