WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

„Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”(Mt 10,40) – powiedział Chrystus do Apostołów. Polecił im również: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim”(Łk 10,5-6). Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z Kościołem parafialnym a tym samym diecezjalnym i powszechnym. Kapłan, który przybywa w imieniu Kościoła, po wspólnej modlitwie, udziela wszystkim domownikom Bożego błogosławieństwa.

Wizyta duszpasterska ma charakter małej liturgii sprawowanej w mieszkaniu. Dlatego stół nakrywamy białym obrusem i stawiamy na nim krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują zeszyty od religii. Na stole można otworzyć księgę Pisma Św.